MAME market MAME market

Čo je MAME market?

MAME je spojenie slov market a merch. MA zo slova reprezentuje market a teda predajné miesto. ME ako merch charakterizuje umeleckú tvorbu zameranú na produkty, ide o slangový výraz. Samozrejme je v tom aj skrytý odkaz na „máme market“.

MAME market je lokálny dizajnový trh, ktorý prináša do mesta Košice nové spestrenie bežného života a diania. Podporujeme a vyhľadávame lokálnych originálnych predajcov a tvorcov, ktorí majú svoju špecifickú značku, odlišujú sa od ostatných a sú výnimoční svojimi produktami.

Ako vznikol?

Cítili sme deficit podobného projektu v Košiciach, tak sme sa rozhodli takéto miesto vytvoriť. Keďže obe robíme umeleckú a z časti aj remeselnú tvorbu a chýbalo nám miesto priameho predaja, kde je možné sa so zákazníkom sa osobne porozprávať, rozhodli sme sa takétomiesto vytvoriť.

Zakladateľkou MAME marketu je Viktória. Tvorím pod umeleckým menom Blondook. Venuje sa najmä grafickej ilustrácii a klasickej akvarelovej maľbe. V akvarelovej tvorbe prevládajú prírodné motívy – fauna, flóra a ďalej čerpá inšpiráciu z nášho folklóru, a ďalej rada využíva fantasy prvky. V grafickej ilustrácii kreslí na tabletoch a tiež robí ilustrácie, ktoré sa ďalej používajú na reklamu alebo spestrujú rôzne písané texty.